گوگل در راستای تغییر قوانین Nofollow

گوگل در راستای تغییر قوانین Nofollow دو اتریبیوت جدید معرفی کرد

گوگل همراه با تحولاتی که در اتریبیوت نوفالو ایجاد کرده است، دو اتربویت جدید را برای کمک به درک ماهیت لینک ها معرفی نموده است.

دو اتریبیوت جدیدی که به نوفالو پیوسته اند عباتند از:

  • rel=sponsored: به لینکی نسبت داده می شود که با هدف تبلیغات یا موارد مشابه در صفحه ایجاد شده است.
  • rel=ugc: به لینکی نسبت داده می شود که در محتواهای تولید شده توسط کاربران مانند کامنت ها و پست های فروم ایجاد شده است.

این اتریبیوت ها به گوگل کمک می کنند که از لینک مورد نظر به عنوان سیگنالی برای رتبه بندی استفاده کنند یا نه. این مسئله بدین معنیست که ممکن است مانند سابق این لینک ها توسط گوگل نادیده گرفته نشوند.

اما چرا این لینکها ممکن است که به طور کامل نادیده گرفته نشوند؟ توضیح گوگل در این باره چنین است:

لینک ها شامل اطلاعات ارزشمندی برای ارتقا نتایج جستجو هستند. به عنوان مثال از جمله این اطلاعات می توان به کلمات مورد استفاده در لینک ها اشاره کرد. توجه به تمام لینک های یک محتوا به ما کمک می کند تا الگوهای غیر طبیعی لینک سازی را شناسایی کنیم. با استفاده از مدل hint (مدل جدید گوگل برای ارزیابی لینک های نوفالو) ما دیگر هیچ اطلاعاتی را از دست نخواهیم داد و در عین حال به صاحبین سایت ها اجازه می دهیم که در ارزشگذاری لینک ها از مدل های متنوعی استفاده کنند.

در ادامه به بررسی این تغییرات در سئو می پردازیم.

گوگل در راستای تغییر قوانین Nofollow دو اتریبیوت جدید معرفی کرد

آنچه که صاحبین سایت ها و متخصصین سئو بایست بدانند

اتریبیوت های لینک همچنان مهم هستند

اعلام تبلیغاتی بودن لینک به منظور جلوگیری از ایجاد پنالتی همچنان از اهمیت برخوردار است. گوگل ترجیح می دهد که شما از اتریبیوت sponsored استفاده کنید، اما در عین حال نوفالوهم گزینه بدی نیست.

نیازی به تغییر اتریبیوت های حال حاضر نیست

نیازی به تغییر اتریبیوت های لینک های نوفالو درج شده در سایت نیست. گوگل به لینک های نوفالو حال حاضر احترام خواهد گذاشت. همچنین نیازی به تغییر روش استفاده از اتریبیوت نوفالو برای مشخص کردن لینک های تبلیغاتی نیست. با این حال گوگل پیشنهاد می کند که در صورت لزوم به جای نوفالو در لینک های تبلیغاتی از sponsored استفاده نمایید.

تغییر قوانین Nofollow

چگونه به طور صحیح از اتریبیوت های جدید استفاده کنیم؟

در حال حاضر می توان از چند اتریبیوت در یک لینک استفاده کرد. به عنوان مثال rel=ugc sponsored در شرایطی که لینک مورد نظر از نوع تبلیغاتی و ایجاد شده توسط کاربران باشد، کاملا قابل قبول است.

گوگل متوجه راهنمایی شما برای مشخص کردن نوع لینک خواهد شد، اما تصمیم گیری در مورد محسوب کردن آن به عنوان سیگنالی از رتبه بندی به عهده خود گوگل است. دقت داشته باشید که لینکی که با هدف تبلیغ یک وب سایت دیگر درج می شود، باید از اتریبیوت sponsored یا نهایتا نوفالو استفاده کند.

این تغییرات از امروز تاثیر گذار خواهند بود

این اتریبیوت ها با تغییرات سیاست گوگل از امروز قابل شناسایی بوده و تاثیر گذار هستند. اتریبیوت های sponsored و ugc به عنوان راهنمای گوگل مورد استفاده قرار خواهند گرفت. کارکرد نوفالو نیز ازین پس به عنوان راهنما است، به عبارتی گوگل ممکن است که از آن در رتبه بندی استفاده کند.

افرادی که صرفا به اتربیوت نوفالو بسنده می کنند بهتر است که از این پس در صورت امکان به استفاده از یکی از اتربیوت های جدید تغییر رویه دهند.

دسته‌بندی نشده

آنچه که صاحبین سایت ها و متخصصین سئو بایست بداننداتریبیوت لینکاتریبیوت نوفالوتحولات اتریبیوت نوفالو گوگلتغییرات سیاست گوگلچگونه به طور صحیح از اتریبیوت های جدید استفاده کنیمدو اتریبیوب گوگلگوگل در راستای تغییر قوانین Nofollow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *