مدیریت سئو چیست

مدیریت سئو چیست

مدیریت سئو چیست؟

امروزه موتورهای جستجو بیش از 50 درصد ورودی سایت را تشکیل می دهند ، به همین دلیل است که اکنون مشاغل بیشتری علاقه مند به بهینه سازی وب سایت و مدیریت سئو هستند. زیرا این اقدامات باعث افزایش درآمد آنها و بزرگتر شدن شرکت آنها خواهد شد.

حتی اگر در سئو تازه کار نیستید ، این مقاله اطلاعات لازم برای توسعه استراتژی سئو و نحوه سرمایه گذاری در مدیریت حرفه ای سئو را به شما ارائه می دهد. فقط ما را تا انتهای مقاله دنبال کنید.

سئو چیست

سئو چیست؟

سئو مخفف بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو با هدف افزایش دید در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ است. در واقع ، سئو مجموعه اقداماتی است که میزان بازدید طبیعی وب سایت را افزایش می دهد.

در مقایسه با سایر روش های بازاریابی مانند تبلیغات کلیکی (PPC) ، سئو نمی تواند یک شب نتایج ایده آل را برای شما فراهم کند. برای مشاهده نتایج سئو ماه ها نیاز است. البته به خاطر داشته باشید که تحمل این زمان ارزش ارزش نتایج را دارد.

مدیریت سئو چیست؟

مدیریت سئو به تیم سئو یا شرکت سئو برنامه ریزی سئو شما اشاره دارد. مهمترین اهداف مدیریت سئو افزایش بازدید سایت و در نتیجه افزایش فروش و سودآوری است. از آنجا که بخشهای مختلف یک مجموعه اغلب دارای سئو های بزرگ هستند و اغلب اطلاعات زیادی در مورد سئو ندارند ، عاقلانه است که سرمایه گذاری در منابع خارجی مدیریت سئو را به شرکتهای سئو سرمایه گذاری کنید.

در هر صورت ، شخص یا افراد درگیر در وب سایت سئو باید از نحوه مدیریت سئو مطلع باشند. تنها در این صورت است که تجارت شما می تواند در مناطق رقابتی سود کسب کند.

چهار گام برای مدیریت سئو

چهار گام برای مدیریت موفقیت آمیز سئو

اگر می خواهید در سئو موفق شوید ، باید برنامه ریزی مناسبی در مدیریت سئو داشته باشید. حتی اگر مدیریت سایت سئو سایت را واگذار کنید ، بهتر است از نحوه مدیریت سئو آگاه باشید.

چهار گام پشت یک مدیریت موفق در سئو شامل موارد زیر است:

شناخت مخاطبین

شرکت هایی که از نظر سئو برتر هستند، شناخت خوبی نسبت به مخاطبین خود دارند. آنها تحقیقات گسترده ای را انجام داده و از نیاز کاربران نسبت به خدمات و محصولات خود آگاهند. همچنین آنها از سوالات رایچ کاربران نیز مطلعند.

با صرف زمان اقدام به درک بازار هدف و پاسخ به سوالات زیر کنید:

 • محصولات یا خدمات من به کدام نیازهای کاربران پاسخ می دهد؟
 • بازار هدف من چه مشکلاتی را با دیگر رقبای من دارند؟
 •  مخاطبین هدف من دارای چه ویژگی های آماری هستند؟
 • مخاطبین هدف من پس از ایجاد سوال یا نیازی برای خود سمت کدام پلتفرم میروند؟

حتی اگر از طریق تجربه از بازار هدف خود آگاهی دارید ، باز هم باید دانش خود را دوباره ارزیابی کنید. زیرا مشتریان با گذشت زمان تغییر می کنند. اگر دانش شما از بازار هدف منسوخ شده باشد ، منجر به عدم تعیین استراتژی های سئو خواهد شد و به کسب و کار شما کمک نخواهد کرد.

آنالیز رقبا

آنالیز رقبا اطلاعات خوبی در چگونگی مدیریت سئو در اختیار شما خواهد گذاشت. ابن بخش از کار، جز جدایی ناپذیری از برنامه ریزی برای سئو می باشد. برای آنالیز رقبا به نوع آنها دقت داشته باشید:

 • رقبای مستقیم: کسب و کارهایی که به صورت آنلاین یا آفلاین رقیب مستقیم شما محسوب می شوند. با تهیه لیستی از آنها می توانید به بررسی حضور آنلاین ها و تخمین میزان سرمایه گذاریشان بپردازید.
 • رقبای غیر مستقیم: اینها رقبایی هستند که وب سایتشان در نتایج جستجو به ازای کلمات کلیدی مورد نظر شما دیده میشوند. این رقبا می توانند وبلاگ هایی باشند که درباره یکی از محصولات شما توضیحات بسیار خوبی ارائه کرده اند.

در صورتی که رقبای شما استراتژی مناسبی برای سئو نداشته باشند، آن وقت است که شما میتوانید با صرف هزینه کمتر به جایگاه بالای آنها دست یابید. با نگاهی به آیتم های زیر به درک بهتری از رقبا برسید:

 • بک لینک ها
 • عمر دامنه
 • وضعیت بهینه سازی
 • ارزش ترافیک
 • کلمات کلیدی هدف

ارزیابی این موارد برای بسیاری از مشاغل یک چالش بزرگ است. اگر تازه وارد سئو هستید ، بررسی این موارد برای شما بسیار دشوار خواهد بود و اینجاست که کمک گرفتن از یک شرکت سئو می تواند بسیار مفید باشد. برای تجزیه و تحلیل کامل این ویژگی ها در وب سایت های رقبا ، می توانیم به تخصص خود اعتماد کنیم.

ما می توانیم با استفاده از ابزارهایی که در اختیار داریم گزارش های کامل تری برای مدیریت بهتر سئو در اختیار شما قرار دهیم. توجه داشته باشید که اکثر افرادی که به عنوان سئو در مجموعه ها کار می کنند به این منابع دسترسی ندارند.

بهینه سازی وب سایت

پس از درک بازار هدف و تجزیه و تحلیل رقبا ، شرکت شما آماده شروع روند بهینه سازی خواهد بود. این فرایند مطمئناً زمان بر است و بنابراین بهتر است لیستی از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تهیه کنید.

به عنوان مثال ، اگر وب سایت شما دارای 50 صفحه باشد ، ممکن است تیم سئو شما نتواند بهینه سازی وب سایت را در مدت یک ماه انجام دهد. البته تیم شما مسئولیت های دیگری نیز دارد و استفاده از خدمات سئو سایر شرکت ها مقرون به صرفه است.

توجه داشته باشید که دیدن نتایج این بهینه سازی ها زمان بر است. هرچه محتوای سایت زودتر منتشر شود ، نتایج نیز زودتر حاصل می شود. اگر سایت سئو خود را مدیریت می کنید ، حتماً از کلمات کلیدی در مکان های زیر استفاده کنید:

 • عنوان صفحه: این عنوان در نتایج جستجو به نمایش در می آید. این عنوان، نام صفحه شماست و بایستی به گونه ای انتخاب شود که کاربران شما را در نتایج جستجو، ترغیب به کلیک بر روی آن کند. بهتر است که از کلمات کلیدی در عنوان صفحه به صورت طبیعی استفاده نمایید.
 • متا دیسکریپشن: توضیحات این بخش در ادامه توصیفات عنوان صفحه بوده و بایستی کاربران را ترغیب به کلیک بر روی سایت شما کند. همانند عنوان صفحه بد نیست که از کلمات کلیدی در این توضیحات نیز استفاده کنید.
 • تیترها: از تیترهای مختلف در متن صفحه استفاده کرده تا محتوای آن به بخش های قابل تفکیک از هم تقسیم گردد. برای کسب نتایج بهتر می توانید از کلمات کلیدی و مشابهات آن در این تیترها استفاده کنید.
 • تصاویر: محتوای یک صفحه برای کارایی بیشتر، بهتر است که شامل تصاویر جذابی باشد. تصاویر موجب ارتقا خوانایی صفحه و درک مفاهیم پیچیده تر توسط خوانندگان می گردد. دقت داشته باشید که از کلمات کلیدی در نام فایل تصاویر و متن جایگزین آنها استفاده نمایید.
 • محتوا: محتوای صفحه همان چیزیست که کاربران شما به دنبال آن هستند. این محتوا می تواند شامل پاسخ به پرسش های آنها یا توضیحاتی درباره محصولات و خدماتتان باشد. در پاراگراف های متن محتوا بهتر است که به شکل طبیعی از کلمات کلیدی استفاده نمایید.

در فرآیند بهینه سازی ، باید به تمام نکات سئو توجه کنید. به عبارت دیگر ، از استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی یا تکنیک های کلاه سیاه خودداری کنید. زیرا این تکنیک ها از حضور وب سایت شما در رتبه های برتر گوگل جلوگیری می کند.

 گزارش گیری ماهانه

سئو همانند دیگر استراتژی های دیجیتال مارکتینگ نیازمند داده است. با استفاده از داده ها می توان به ارزیابی موفقیت و کارایی استراتژی های سئو پرداخت. علاوه بر این، از داده ها می توان در بهبود تصمیم گیری های مرتبط استفاده نمود.

تهیه گزارشات ماهانه می تواند داده های خوبی در اختیار شما بگذارد. همواره در هر یک از پلن های سئو خود به تهیه گزارشاتی در انتهای ماه می پردازد. در صورت تهیه گزارش بهتر است که پارامترهای زیر را در نظر داشته باشید:

 • ترافیک به دست آمده از نتایج جستجو
 • رتبه وب سایت در نتایج جستجو
 • بک لینک ها
 • نرخ تبدیل کاربر به مشتری

برای دنبال کردن این معیارها و نظارت بر پیشرفت وب سایت می توانید از ابزارهای گوگل سرچ کنسول ، گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. بسته به شغل شما ، پیگیری برخی از این معیارها می تواند یک کار دلهره آور باشد.

با کمک سیستم های مدیریت حرفه ای سئو مانند می توانید بر این مشکلات غلبه کنید. مجموعه ما از ابزارهای جامعی برای نظارت بر پیشرفت شما استفاده می کند. صرف نظر از نحوه تهیه این گزارش ، لطفا توجه داشته باشید که این باید بخشی از روند مدیریت سئو باشد. این گزارش می تواند شما را در مورد میزان موفقیت شما آگاه سازد و به شما در بهبود بسیار سئو کمک کند.

بلاگ

آنالیز رقبا سئوبک لینکبهینه سازی وب سایتچهار گام برای مدیریت موفقیت آمیز سئوسئو چیستشناخت مخاطبینمتا دیسکریپشنمحتوای صفحه وبمدیریت سئو چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *