تاثیر بک لینک برای افزایش رتبه


تاثیر بک لینک برای افزایش رتبه

تاثیر بک لینک برای افزایش رتبه وقتی که دو سایت متفاوت به همدیگر لینک میدهند ینی اینکه واسه هم بک لینک زدن یا همان پیوند زدن  در این فرآیند تبادل لینک، تعداد بازدیدها و مراجعه ها به سایت لینک داده شده بیش تر می شود. در واقع هر لینکی از سایت a که سبب ارتباط و پیوند به سایت b شود بک لینک به سایت b خوانده می شود. حتی ممکن است وب مستر در متن صفحات خود از بک لینک برای ارجاع به صفحات دیگری از سایت خود نیز استفاده نماید. هرچه تعداد این بک لینک ها بیش تر باشد، در نهایت اعتبار یا authority وب سایت و نیز رتبه وب سایت در گوگل بهبود می یابد در تاثیر بک لینک برای افزایش رتبه را بررسی میکنیم.

ادامه متن در ادامه مطلب

افزایش رتبه سایت در گوگل دارای تکنیک های متنوعی است. در این مقاله سئو به 10 تکنیک برتر افزایش رتبه سایت در گوگل اشاره شده است.

پروژه قرار دادن کلمات کلیدی در مکان های مهم صفحات سایت، بی ارزش و هدر دادن زمان خواهد بود اگر موتور جستوجو نتواند راهی برای خواندن آنها بیابد. نحوه ارتباط صفحات سایت با هم و نحوه ارتباط سایت با سایت های دیگر باید مورد توجه قرار گیرد زیرا پیوندها راه ورود موتورهای جستجو به سایت ها و صفحات هستند. بنابراین به هنگام طراحی صفحات سایت باید توجه نمایید که موتورهای جست وجو بتوانند به سادگی لینک های درون صفحات را دنبال کنند و متون آن را بخوانند.

مؤلفه لینک  همان ساختار سایت

مؤلفه لینک را می توان همان ساختار سایت دانست. ساختار ساده و قابل دسترس در کسب رتبه های مناسب مؤثر است و همین طور کاربران نیز راحت تر با آن کار می کنند.

دریافت لینک از سایت های مورد نظردتان

اصولا اگر بخش عمده ای از ترافیک سایت تان تنها از طریق موتورهای جست وجو و به خصوص گوگل فراهم می شود، زنگ خطر به صدا در آمده است. گوگل دوست وفاداری نیست و دلبستگی عاشقانه به آن خانه سوز است. راههای دیگر جذب بیننده به سایت را فراموش نکنید، به روزی فکر کنید که گوگل به شما اخم کند.

ارتباط متن و لینک

موتور جستجو متن را می خواند و لینک را دنبال می کند. پس کاری کنید که همه متن های سایت شما را به سادگی بخواند و هر چه بیشتر به کمک لینک ها از سایتهای مرتبط دیگر به سایت شما مراجعه کند. اگر سایت شما به کمک توازن در سه مؤلفه محبوبیت، متن و لینک به رتبه های مناسب دست یابد، تغییرات در رتبه های آن شدید نخواهد بود، بلکه دامنه تغییرات آن، کم و مشخص می ماند یعنی رتبه سایت به یک باره از ۹ به ۸۷ نمی رود. به عبارت دیگر رتبه های آن مانند صخره سقوط نمی کند.

تکنیک های افزایش رتبه سایت در گوگل

 تولید محتوای ارگانیک و مرتبط

تولید محتوا ارگانیک، امروزه بیشتر از هر چیزی در بهینه سازی سایت تاثیر دارند. گوگل به سایت هایی که از محتوای ناب و غیر کپی استفاده می کند، بیشتر بها و امتیاز می دهند و آن هایی را که محتوای دیگر سایت را کپی کرده، نه تنها جریمه می کند بلکه ممکن است لیست نتایج گوگل هم حذف نماید.

 به روزرسانی محتوا به صورت مدام و با برنامه ریزی

به روزرسانی محتوا بر اساس برنامه ریزی و به صورت مداوم، نه تنها می تواند باعث جذب کاربران بیشتری هرروز به سایت شما شود بلکه از نظر سئو اهمیت فراوانی دارد و گوگل به این سایت ها که همیشه در حال تغییر و به روز کردن مطالب خود هستند، اهمیت ویژه ای می دهد، البته اگر از محتوای ارگانیک استفاده کنند و از این رو این مساله می تواند افزایش رتبه سایت در گوگل شود.

 متا تگ ها:

در هر صفحه قسمتی وجود دارد به نام تگ <head> که متا تگ ها درآن قرار می گیرند. هر صفحه برای خود متاتگ منحصر به فردی دارد و باید با بقیه متفاوت دارد. متا تگ title یا عنوان و متاتگ توضیحات، دوتا از مهمترین متاتگ ها در افزایش رتبه سایت در گوگل می باشند. حتما در متاتگ ها کلمات کلیدی اصلی را به کار ببرید.

 چگالی کلمات کلیدی

چگالی کلمات کلیدی در افزایش رتبه سایت در گوگل خیلی مهم است. اصولا حداقل کلمات محتوا باید 500 وحداکثر 1500 کلمه باشد زیرا کمتر از 500 کلمه را گوگل ممکن است ایندکس نکند و بیشتر از آن را کاربر نخواند و وب سایت را ترک نماید. اما مساله مهم، چگالی کلمات کلیدی است. کلمات نه باید خیلی کم باشد که گوگل تقریبا اصلا تقریبا متوجه وجود آن نشود و نه باید اینقدر زیاد باشد که فکر شما قصد دورزدن آن را دارید. بهتر است که این چگالی نسبت به کل تعداد کلمات بین 2 تا 5 درصد باشد.

توجه به لینک ها

لینک ها یکی از مهمترین عامل ها برای ارتباط بین صفحات و سایت ها می باشند. لینک های داخلی بین صفحات که با استفاده از انکر تکست انجام می شود، باعث ارتبط بین صفحات داخلی و سریع ایندکس شدن صفحات می شود.

لینک های خارجی یعنی اینکه آن ها محتوای سایت شما را مناسب دیده اند و به نوعی تاییده سایت شما به عنوان یک سایت باکیفیت می باشند. لینک های خارجی بیشتر از داخلی ها در افزایش رتبه سایت در گوگل اثرگذار هستند.

 شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها

شبکه های اجتماعی امروزه بیشتر از همه برای ارتباط بین افراد استفاده می شود. کاربران اگر محتوای صفحه ای را مناسب ببینند، آن را در شبکه های خود برای دوستانشان به اشتراک می گذارند و از این رو این مساله می تواند باعث ورودی بیشتر به سایت شما شود.

 تگ Alt عکس

این تگ شاید تاثیر مستقیمی در بهبود رتبه سایت در گوگل نداشته باشد، اما بعضی مواقع عکس ها به خوبی آپلود نمی شوند. زمانی که عکس ها در هنگام بارگذاری سایت، نشان داده نشوند، جمله داخل این تگ نشان داده خواهد شد. هر عکسی باید تگ alt مخصوص به خود را داشته باشد و همچنین بهتر است که از کلمه کلیدی اصلی سایت نیز در این تگ استفاده شود. البته در جستجوی عکس گوگل، معیار جستجو و نشان دادن عکس ها، این تگ می باشد.

 استفاده از نقشه سایت

نقشه سایت راهنمای گوگل برای پیمایش راحت تر و سریع تر در سایت است. با ایجاد هر صفحه جدید، لینک آن در نقشه سایت قرار می گیرد و گوگل سریعا متوجه این موضوع می شود و آن را ایندکس می کند. نقشه سایت یکی از عوامل مهم در افزایش رتبه سایت در گوگل است.

سرعت سایت

یکی از عوامل مهم در افزایش رتبه سایت در گوگل، سرعت سایت و بارگذاری صفحات آن است. هر چه سرعت سایت بیشتر باشد، علاوه براینکه تاثیر مثبتی می تواند در سئو سایت شما داشته باشد، باعث جذب کاربران می شود. در واقع اگر سرعت بارگذاری سایتی بیش از 2 ثانیه باشد، کاربران آن را ترک خواهند کرد. همانطور که می دانید صبر کاربران امروزه خیلی کمتر از گذشته است و اگر شما تمامی نکات را به خوبی رعایت کرده باشید اما سرعت بارگذاری کم باشد، در واقع می توان گفت که سایت شما هیچ ارزشی ندارد و نمی تواند کاربری را به سمت خود جذب کند.

 بهینه سازی عکس ها

اندازه عکس می تواند تاثیر زیادی در افزایش یا کاهش سرعت بارگذاری سایت داشته باشد. همچنین فرمتی که برای آن ها استفاده می شود خیلی مهم است، زیرا ممکن است بعضی اوقات، تعدادی از فرمت ها بخوبی پشتیبانی نشوند و تاثیر منفی برروی کیفیت عکس ها بگذارد. هرچه اندازه عکس ها کمتر باشد و از فرمت مناسبی استفاده شود، افزایش رتبه سایت در گوگل سریعتر انجام می شود.

بلاگعمومی

تاثیرات لینکتاثیرات لینک برای افزایش رتبهلینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *