اهمیت بدست آوردن رتبه در گوگل موتور های جستجو گر


اهمیت بدست آوردن رتبه در گوگل موتور های جستجو گر

بدست اوردن رتبه در گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است که می تواند در کسب و کار اینترنتی تاثیر زیادی بگذارد ،این کار نه زیاد سخت و نه زیاد کار اسانیست درسته هرکاری به زحمت نیاز دارد ؛ برای بدست اوردن رتبه باید محتوای عالی،بک لینک و دامنه ی عالی ، سئو زنی عالی و چیزهای دیگر که تاثیرات زیاد و کم خود را برای بدست آوردن رتبه لازم است بینجامید.

ادامه متن در ادامه مطلب

معرفی سایت در اینترنت

معرفی سایت در اینترنت؛ محتوای مفید به تنهایی کافی نیست و زمانی می توانید برند خود را مطرح کنید که با سایر وب سایت های اینترنتی تعامل داشته باشید و بتوانید خود را به مخاطب هدف معرفی کنید، موتورهای جستجو نیز به این موضوع اهمیت زیادی می دهند و اگر سایت شما در اینترنت شناخته شده نباشد و سایت های دیگر به آن لینک نداده باشند، امتیاز مناسبی را در این زمینه کسب نخواهد کرد.

Pagerank چیست

Pagerank به معنای رتبه صفحه در گوگل است و در اصل امتیازی است که گوگل برای هر صفحه وب قائل میشود.به طور خلاصه می توان گفت پیج رنک (Page Rank یا PG یا Google Page Rank) پارامتری است که توسط آن اهمیت یک صفحه اینترنتی تعیین می شود. هرچه این عدد (بین صفر تا 10) بیشتر باشد نشان دهنده اهمیت بیشتر آن صفحه است.برای دیدن رتبه صفحات یک سایت میتوانید تولبار گوگل را دانلود و روی مرورگر خود نصب کنید تا به محض ورود به هر صفحه ای امتیاز آن صفحه را روی نوار ابزار گوگل مشاهده کنید.

 

تئوری عملکرد PageRank

امتیاز بندی صفحات به این صورت است که یک لینک از یک صفحه وب به یک صفحه دیگر که در یک سایت دیگر است به معنای یک امتیاز مثبت برای صفحه مقصد در گوگل حساب میشود.چون وب مسترها لینک سایت هایی را در سایت خود قرار میدهند که فکر میکنند برای بازدید کنندگان سایتشان جالب و با ارزش باشد.گوگل از تعداد این لینک های ورودی به صفحات سایت های دیگر،برای قضاوت درباره امتیاز دهی به آنها و نیز مرتب کردن آنها در هنگام جستجو در گوگل استفاده کرد.برای مشاهده لینک های ورودی به سایت خود میتوانید جمله link:http://www.yourURL.com را در گوگل وارد کنید تا لیست سایت هایی که به شما لینک داده اند را مشاهده کنید . البته هنوز گوگل تمامی لینک های ورودی به سایت را نشان نمی دهد.

 

PageRank  (رتبه صفحه درگوگل )چگونه محاسبه میشود

راحت ترین سخن درباره محاسبه اش این است که PageRank با استفاده از اشتراک گرفتن تمامی لینک های ورودی به سایت شما محاسبه میشود.البته این موضوع اکیدا صحیح نیست ، چون گوگل لینک های داخلی را هم در محاسبه شریک میکند.همچنین رتبه PageRank صفحه ای که به شما لینک داده هم ، در بالا بردن رتبه سایت شما موثر است. بعلاوه تعداد لینک های خارجی که در صفحه مبدا وجود دارد نیز در رتبه سایت مقصد تاثیر دارد . بطور عمومی ۸۵% از رتبه سایت مبدا همراه با لینک به سایت مقصد ارسال میشود.

چرا رتبه سایت در گوگل مهم است

ورودی سایت های اینترنتی از گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است و گوگل می تواند منبع ورودی مناسبی به سایت شما باشد. اکثر سایت های موفق در دنیا بیش از ۴۰% ورودی خود را از طریق سئو بدست می آورند و با توجه به رایگان بودن این منبع ترافیک، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در نظر داشته باشید که سایت بدون بیننده اهمیت و ارزشی ندارد.

چگونه از تغییر رتبه های سایت خود مطلع شویم

رتبه های گوگل همواره در حال تغییر هستند، برخی از این تغییرات به صورت طبیعی انجام می شود و برخی دیگر با توجه به الگوریتم های هوش مصنوعی گوگل و الگوریتم رنک برین صورت می گیرد. به همین دلیل مدیران سایت های اینترنتی باید از اینگونه تغییرات مطلع شوند و اگر مشکلی در سایت بوجود آمده است به سرعت نسبت به آن عکس العمل نشان دهند. استفاده از نرم افزار جت سئو کمک زیادی به صرفه جویی زمان شما در این مورد میکند.

جت سئو چگونه کار میکند

جت سئو یک نرم افزار موبایل است که با توجه به اطلاعات کلمات کلیدی که شما در آن وارد می کنید، به صورت خودکار رتبه های سایت شما را رصد کرده و به شما گزارش ارسال میکند. جت سئو امکانات دیگری مانند رصد کردن رتبه الکسا، نمایش کد html صفحات، مشخص کردن اطلاعات whois و… را نیز دارد. این نرم افزار کاملا رایگان بوده و در حال حاضر برای گوشی های اندروید قابل نصب است.

چگونه رتبه سایت خود در گوگل را بهبود دهیم

برای بهبود رتبه سایت در گوگل باید عوامل سئو را در سایت خود رعایت کنید، عوامل سئو فاکتورهایی هستند که گوگل و سایر موتورهای جستجو بر اساس آن به صفحات اینترنتی امتیاز می دهند. فاکتورهای سئو شامل سئو داخلی و سئو خارجی می شوند. سئو داخلی شامل ساختار سایت، خروجی قالب، ارتباط میان صفحات، سرعت لود صفحات، نحوه نمایش در موبایل، تجربه کاربری، محتوای صفحات و… است. سئو خارجی شامل قدمت سایت، لینک های ورودی، شبکه های اجتماعی، اعتبار برند و… می باشد.

رنکینگ سایت چیست

رنکینگ سایت عبارت است از اعتبار و امتیازی که گوگل به سایت های اینترنتی می دهد. در گذشته این امتیاز با معیار پیج رنک مشخص می شد و بر این اساس اندازه گیری می شد. اما گوگل به مرور زمان تصمیم گرفت که نمایش پیج رنک را از تولبار خود حذف کند، دلیل این موضوع سو استفاده مدیران سایت ها در زمینه خرید و فروش لینک اعلام گردید. به همین دلیل با وجود اینکه یکی از پارامترهای بسیار مهم گوگل برای رتبه بندی سایت های اینترنتی کماکان پیج رنک است، اما گوگل این امتیاز را به مدیران سایت ها نمایش نمی دهد. پیج رنک گوگل بر اساس امتیاز لینک های ورودی به سایت مشخص می شود.

بهینه سازی سایت برای رتبه بندی آن در موتورهای جستجو

بهینه سازی سایت به معنای استفاده از ترفندهای پیچیده نیست، بلکه در اغلب موارد به مفهوم به کارگیری شیوهها و اعمال تغییرات کوچک و ساده در سایت است که معمولا تأثير فوق العاده ای در بالا بردن ضریب نفوذ سایت در موتورهای جست وجو دارد. ضریب نفوذ مناسب به معنای حضور در موتورهای جست و جوی مهم و معتبر، بایگانی شدن هر چه بیشتر صفحات سایت در آنها و قرار گرفتن در صفحه های اول تا سوم نتایج جستجو است.

عمومی

اهمیت بدست آوردن رتبه در گوگل موتور های جستجو گراهمیت بک لینکرتبه گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *